Золоті фарби осені з наукового погляду. Як виглядає золота осінь в очах фотографів і чому листя змінює колір I. Організаційний момент

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Осінь очима художника.

Осінь - яскрава і прекрасна пора року. Її красою захоплювалися художники, про її пишність писали поети. Осінь - це не лише дощ, вогкість та холод, це ще й буяння фарб, яскраві парасольки, походи до лісу за грибами та затишні та теплі вечори у родинному колі. Я пропоную насолодитися творчістю талановитих художників, які покажуть вам усю красу та таїнство золотої осені на своїх полотнах.

В. Нестеренко. Осінні листочки.

Є. Волков. Жовтень - краєвид беріз.

А. Кослікс. Осінній ліс.

О. Щербаков. Парк після дощу.

А. Болотов. Осінній дощ.

Джон Е. Мілле, Осіннє листя (1856) На відомій картині компанія дівчаток прибирають листя, щоб спалити їх. Картина написана біля будинку художника у Шотландії.

І. Левітан, Золота осінь (1895)

Еге. Панов. Осінній натюрморт.


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Програма з позаурочної діяльності (ФГОС) "Дивлюся на Батьківщину очима художника"

Програма «Дивлюсь на Батьківщину очима митця» розроблена для учнів 1 класу та складена на основі зразкових програм з позаурочної діяльності ФГОС. У Програмі представлено...

Тема: «Очима художника» (Театральна майстерня). Інтегроване практичне заняття з казки Салтикова – Щедріна «Повість у тому, як один мужик двох генералів прогодував».

Інтегроване заняття з казки Салтикова-Щедріна допоможе Вам та вашим дітям знайти новий підхід до вивчення цього твору.

Вітчизняна війна 1812 року очима художників - баталістів

Урок - бесіда для учнів 5 - 7 класів з образотворчого мистецтва. Мета: створення умов для вивчення учнями історичної та культурної спадщини Росії. Завдання: Сприяти формуванню пр...

Методична розробка позакласного заняття з образотворчого мистецтва «Світ очима художника» для учнів 1 класу.

З самого раннього віку необхідно привчати дітей працювати з фарбами, знайомити їх з багатством кольорової палітри, з різноманітністю незліченних відтінків, що отримуються при см...

По навколишньому світу у 3 класі після вивчення теми про осінь було завдання підготувати презентацію «Осінь очима художника, поета, композитора, біолога, метеоролога…» (на вибір). Донька обрала подивитись на осінь очима художника. Переглянули безліч картин на цю тему, вона обрала сподобалися. У програмі ФОТО Шоу сформували слайд-шоу, наклали музику Шопена «Осінній вальс». Ось яка презентація вийшла.

Презентація осінь очима художника

Осінь - яскрава і прекрасна пора року. Її красою захоплювалися художники, про її пишність писали поети, про її чарівну магію говорили багато хто. Осінь - це не лише дощ, вогкість та холод, це ще й буяння фарб, яскраві парасольки, походи до лісу за грибами та затишні та теплі вечори у родинному колі. Я пропоную насолодитися творчістю талановитих художників, які покажуть вам усю красу та таїнство золотої осені на своїх полотнах.

Осінь яскрава

Афремов Леонід Дощовий вечір

Осінь задумлива

Усянов Володимир Павлович Осіння алея

Осінь таємнича

Шишкін Іван Іванович Осінній ліс

І навіть дощ на картинах далекий від похмурості

Макнейл Річард Тріумфальна арка (Париж)

Осінь така різна, але завжди приваблива — такою я побачила Осінь очима художника. На відео нижче можна переглянути саму презентацію, до якої увійшли 19 картин російських та зарубіжних художників.

Марина Балясова
План-конспект інтегрованого заняття з музики «Осінь очима поетів, художників, композиторів»

План-конспект інтегрованого заняття з музикиу підготовчій до школи групі на тему « Осінь очима – поетів, художників, композиторів»

Тема: «« Осінь очима – поетів, художників, композиторів»

Ціль: Забезпечити повноцінне емоційне переживання через синтезтрьох видів мистецтв ( музика, ІЗО, література, отримання досвіду емоційно-ціннісного ставлення до природи, навколишнього світу

Основним засобом досягнення цієї мети є музикаПетра Ілліча Чайковського "Пори року"

Програмний зміст:

1. Формування вміння слухати музику та аналізувати її.

2. Сприяти початковому розвитку музичного смаку. На основі отриманих вражень та уявлень про музиціщо проявляються спочатку через виборче, а потім оцінне ставлення до творів, що виконуються.

3. Збагачувати враження дітей, знайомлячи їх із пропонованими музичнимитворами та використовуваними засобами виразності.

Попередня робота: Розучування пісні « Художниця осінь» , повторення понять: композитор, художник, поет, повторення коштів музичної виразності.

Індивідуальна робота: Відображення в «звучання жестів», спів звуків «капаючого дощу». (Прийом «а – капела, пластичне інтонування»).

Устаткування: фортепіано, мультимедіа, ноутбук, колонки.

Хід заходу: 30 хв.

Вітання

Музикальний керівник: Привіт, хлопці!

Діти: Вітаю!

Музикальний керівник: Хлопці, а ви любите подорожувати?

Діти: Так!

2 частина: 20 хв. Під час оповідання звучить спокійна музика.

Музикальний керівник: Сьогодні ми з вами здійснимо подорож осінній ліс.

А тепер закрийте очі. Зараз я намалюю тему нашого уроку – намалюю звуками по тиші (шурхіт припасеним заздалегідь листям). Чуєте? Як приємно шарудить листя. Здається, цей шерех витає в самому повітрі і відгукується в нашій душі чудовою музикою

Звучить п'єса "Жовтень"з фортепіанного циклу "Пори року"П. І. Чайковського

Вчитель тихо читає під музику:

Листям - Час опадати,

Птахам - Час відлітати,

Грибникам - Блукати в тумані,

Вітру - У трубах завивати

Сонцю - стигнути, Хмарам - литися,

Нам з тобою - Іти вчитися

(І. Мазінін)

Відгадати загадку просимо -

Що за пору року?

Діти: Осінь

А тепер потихеньку відкрийте очі

Діти відкривають очі, на екрані – репродукція картини осінній пейзаж.

Муз. рук: Отже, тема нашого заняття - Осінь. Осінь такаякий її бачать поети, художники, композитори. Осінь така, Який її бачимо ми - адже всі люди різні, і у кожного - свій погляд, свою думку. Сьогодні ми спробуємо «почути» осінь. Побачити її, відчути її настрій, виражений у різних творах мистецтва.

Але спершу давайте разом подумаємо, а яка вона, осінь? Що ви можете розповісти про цю пору року?

Діти описують найважливіші на їх погляд ознаки та риси осені.

Муз. рук:: Ви розповіли про осеніза допомогою простих слів. А якщо про неї захоче розповісти художникЩо йому знадобиться для цього?

Відповіді дітей.

А що потрібно композитору, щоб намалювати картину осені?

Відповіді дітей.

А за допомогою чого зобразить осінь поет?

Відповіді дітей.

(Музичнийкерівник намагається, щоб у ході обговорення діти описали основні засоби виразності, характерні для кожного виду мистецтва)

Музикальний керівник: А от якщо зберуться разом поет та композитор, що в них вийде?

Вийде пісня. Давайте з вами зараз проспіваємо розучену раніше на заняттях пісню про осінь. « Художниця осінь» .

Муз. рук: Яку осіньнам із вами намалювала ця пісня?

Діти: Яскраву, чудову, з розписним листям, яскравими фарбами.

Муз. рук: Який настрій дарує нам ця пісня? За допомогою яких засобів виразності?

Діти: Радісне, чудове За допомогою інтонації, мови звуків, яскравої мелодії.

Муз. рук: Молодці! Хто створив цю пісню? Як називається людина, яка пише музику та людина, Який пише вірші?

Діти: Композитор та поет.

Муз. рук: Правильно А зараз ми з вами хлопці перейдемо до розділу « Осінь у поезії» і про кого йтиметься в цьому розділі, про композиторів або про поетів?

Відповіді дітей…

Муз. рук: (Слайд 4)Зачитує вірш. зі слайду. Портрет якого поета зображено на слайді?

Відповіді дітей…

Послухайте чудовий вірш російської поета про осінь. Який настрій несе нам цей вірш?

Відповіді дітей…

Муз рук: Чому?

Відповіді дітей: (Похмура пора, сумний шум, туман)- словосполучення із вірша.

Муз рук: В осіннєПора року часто йде дощ, спробуємо зобразити дощ, що капає, голосом і покажіть мені «пальчиком по долоні, як дощ капає»-виконують муз. вправу.

Муз рук: Правильно А зараз ми з вами звернемося до наступного розділу заняття. Як називається людина, яка пише картини?

Відповіді дітей…

Муз. рук: Отже « Осінь очима художників» . Давайте з вами познайомимось із картиною великого художника І. Левітана «Золота осінь» (слайд 8). Який настрій створює нам ця картина?

Відповіді дітей: Яскраве, радісне, сяюче

Муз. рук: За допомогою чого художникЧи створює нам такий настрій?

Відповіді дітей: За допомогою яскравих фарб, якими художник малював цю картину.

Муз. рук: І ще раз мені нагадайте спеціальність людини, яка пише музику?

Діти: Композитор!

Муз. рук: І останній розділ нашого заняття« Осінь очима композиторів»

(Слайд 10)портрет якого композитора зображено на слайді?

Діти: Велика російська композиторкласик Петро Ілліч Чайковський.

Муз. рук: З якими творами Чайковського ви знайомі?

Діти: Дитячий альбом

Муз. рук: Молодці, а сьогодні ми з вами познайомимося з іншим альбомом композитора.

Він називається пори року. Які пори року ви знаєте і які місяці в них входять?

Відповіді дітей.

Муз. рук: Ось і в альбомі Чаковського всі ці місяці живуть ми послухаємо з вами зараз п'єсу "Квітень"Який настрій дарує нам ця музика?

Діти: Весняний, легкий, теплий.

Муз. рук: За допомогою чого композиторстворив цей настрій у п'єсі?

Діти: За допомогою ніжної та теплої мелодії.

Муз. рук: Молодці.

Муз. рук: Так яку осіньописують у своїх творах композитори, поети та художники.

Муз. рук: Яскраву, чудову, добру кохану.

Муз. рук: Молодці хлопці, до нових цікавих зустрічей.

Публікації на тему:

Місяць Тема Мета Зразковий зміст роботи Вересень Усна народна творчість Формувати уявлення про традиції.

Мета: Виховання у дітей інтересу до природи, любові до неї, вміння бачити красу навколишнього світу через поетичний образ. Завдання: Допомогти.

Підсумкова НОД «Образ птиці у творах поетів, художників, композиторів» Залучення дітей до світу прекрасного, формування їхнього смаку, загальної культури відбувається через їхнє знайомство з кращими класичними творами.

Конспект заняття з малювання. Тема: Весна у картинах російських художників. Цілі: -Вчити дітей передавати малюнку картини природи. -Вправляти.

По навколишньому світу у 3 класі після вивчення теми про осінь було завдання підготувати презентацію «Осінь очима художника, поета, композитора, біолога, метеоролога…» (на вибір). Донька обрала подивитись на осінь очима художника. Переглянули безліч картин на цю тему, вона обрала сподобалися. У програмі ФОТО Шоу сформували слайд-шоу, наклали музику Шопена «Осінній вальс». Ось яка презентація вийшла.

Презентація осінь очима художника

Осінь яскрава

Осінь задумлива

Осінь таємнича

Щоб подивитися презентацію з картинками, оформленням та слайдами, скачайте її файл і відкрийте PowerPointна комп'ютері.
Текстовий вміст слайдів презентації:
ПроектТема: "Осінь очима метеоролога" Які природні явища відбуваються восени? Восени сонячні дні поступово змінюють довгі та похмурі дні з дощами та поступовим зниженням температури. Восени природа обдаровує такими явищами, як дощ, туман, листопад, а ближче до зими іній і перший сніг. Листопад Дощ Перший сніг Освіта туману відбувається найчастіше в нічний час і рано вранці в низинних місцях і над водоймами. Туман – це «хмара, що «спустилася» до поверхні землі, тобто зважені в повітрі дрібні крапельки води. Найчастіше тумани спостерігаються глибокої осені в листопаді. Вітру змінюють свої напрями і посилюються, приносячи з собою опади та негоду. Якщо це відбувається поступово, то осінь виходить сльота, затяжна. Купові хмари несуть із собою велику кількість опадів. Восени, коли денна температура вища за нуль градусів, а нічна опускається нижче за нуль, земля охолоджується. Може утворюватися інею, а калюжі покриваються тонкою плівкою льоду. ІнейПлівка льоду Для дослідження явищ природи та складання майбутніх прогнозів погоди використовуються метеорологічні станції з різних частин земної кулі. За природними явищами, що визначають погоду, спостерігають метеорологи. Давайте подивимося як працюють метеорологи. хмарність, температуру і вологість повітря та атмосферний тиск, кількість опадів, що випали. Так виглядає флюгер - метеорологічний прилад(для вимірювання напряму вітру). Метеоролог виконує збір відомостей про атмосферні процеси. Робота здійснюється на свіжому повітрі, у тому числі в несприятливих погодних умовах. Вимірювання проводять незалежно від стану погоди (дощ, град, шторм на морі, гроза). Робота на віддалених метеостанціях часто проходить в умовах ізоляції, самотності. Метеостанція, що літає Відомості про погоду в тих місцях, де немає метеостанцій, допомагають збирати літаки, які забезпечені апаратурою, що дозволяє фіксувати різні погодні умови за маршрутом прямування. За характером природних явищ можна становити: - короткостроковий прогноз погоди (наприклад, дощ, що наближається, при низьких купових хмарах) - довгостроковий прогноз (потепління або настання холодів залежно від кольору сонця та хмар на заході сонця). Дякую за увагу!


Додані файли

По навколишньому світу у 3 класі після вивчення теми про осінь було завдання підготувати презентацію «Осінь очима художника, поета, композитора, біолога, метеоролога…» (на вибір). Донька обрала подивитись на осінь очима художника. Переглянули безліч картин на цю тему, вона обрала сподобалися. У програмі ФОТО Шоу сформували слайд-шоу, наклали музику Шопена «Осінній вальс». Ось яка презентація вийшла.

Презентація осінь очима художника

Осінь - яскрава і прекрасна пора року. Її красою захоплювалися художники, про її пишність писали поети, про її чарівну магію говорили багато хто. Осінь - це не лише дощ, вогкість та холод, це ще й буяння фарб, яскраві парасольки, походи до лісу за грибами та затишні та теплі вечори у родинному колі. Я пропоную насолодитися творчістю талановитих художників, які покажуть вам усю красу та таїнство золотої осені на своїх полотнах.

Осінь яскрава

Афремов Леонід Дощовий вечір

Осінь задумлива


Усянов Володимир Павлович Осіння алея

Осінь таємнича


Шишкін Іван Іванович Осінній ліс

І навіть дощ на картинах далекий від похмурості


Макнейл Річард Тріумфальна арка (Париж)

Осінь така різна, але завжди приваблива – такою побачила я Осінь очима художника. На відео нижче можна переглянути саму презентацію, до якої увійшли 19 картин російських та зарубіжних художників.

Осінь у поезії.


Поет любив шалено осінь, І ліс осінній він любив. Він часто між берез і сосен По стежці вузенькою ходив. Ходив і лісом милувався, І свіжим повітрям дихав. І з музою не розлучався, І на ходу вірші писав.


Похмура пора! Очей чарівність! Приємна мені твоя прощальна краса - Люблю я пишне в'янення природи. У багрець і в золото одягнені ліси, В їхніх сінях вітру шум і свіже дихання, І хвилею хвилястою покриті небеса, І рідкісний сонця промінь, і перші морози, І віддалені сивої зими загрози. А.С.Пушкін


Небо вже восени дихало, Вже рідше сонечко сяяло, Коротше ставав день, Лісова таємнича шата З сумним шумом оголювалася. Лягав на поля туман, Гусей крикливий караван Тягнув на південь: наближалася Досить нудна пора; Стояв листопад уже біля двору. А.С.Пушкін


Ліс, як терем розписний. Ліловий, золотий, багряний, Веселий, строкатою стіною стоїть над світлою галявиною. Берези жовтим різьбленням Блищать у блакиті блакитний, Як вежі, ялинки темніють, А між кленами синіють То там, то тут, у листі наскрізний. Просвіти в небо, що віконця. Ліс пахне дубом та сосною. За літо висох він від сонця. І Осінь тихою вдовою Вступає в строкатий терем свій... І.Бунін


Є в осені первісної Коротка, але дивна пора Весь день стоїть як би кришталевий, І променисті вечори... Пустеє повітря, птахів не чути більше, Але далеко ще до перших зимових бур І ллється чиста і тепла блакитна На відпочиваюче поле... Ф Тютчев


Ниви стиснуті, гаї голі, Від води туман та вогкість. Колесом за сині гори Сонце тихе скотилося. Дрімає підрита дорога. Їй сьогодні примріялося, Що зовсім зовсім трохи Чекати зими сивий залишилося... С. Єсенін


Осінь настала, Висохли квіти, І дивляться похмуро Голі кущі. В'яне та жовтіє Травка на луках, Тільки зеленіє Озима на полях. Хмара небо криє, Сонце не блищить, Вітер у полі виє, Дощ мрячить. А. Плещеєв


Встигає брусниця, Стали дні холодніше, І від пташиного крику В серці стало сумніше. Зграї птахів відлітають геть, за синє море. Всі дерева сяють у різнобарвному уборі. Сонце рідше сміється, Ні в квітах пахощі. Скоро Осінь прокинеться І заплаче спросоння. К. Бальмонт


Славна осінь! Здорове, ядрене Повітря втомлені сили бадьорить; Крига незміцніла на річці студеної Немов як цукор, що тане, лежить; Біля лісу, як у м'якому ліжку, Виспатися можна – спокій та простір! Листя поблякнути ще не встигло, Жовті і свіжі лежать, як килим. Н. Некрасов






І. Левітан «Золота осінь»


В. Поленов «Золота осінь»


І. Остроухов «Золота осінь»

 

Будь ласка, поділіться цим матеріалом у соціальних мережах, якщо він виявився корисним!