Конспект ООД з навколишнього світу у другій молодшій групі на тему: «Подорож до країни Професій». план-конспект заняття з навколишнього світу (молодша група) на тему. «Знайомство важко шофера». Інтегроване заняття з ознайомлення з навколишнім світом

Конспект заняття "Машини в нашому житті" (спостереження за працею водія)

20.03.2016 2103 357 Миколаєва Світлана Миколаївна

Ортани тобини
ұйимдастирилған оқу қизметінің
№ 13 техніка карти
Технологічна карта №13
організованої навчальної діяльності
середня група

Кремені. Дата: 10.03.2016г
Тәрбієші. Вихователь: Ніколаєва С.М.
Білим беру саласи. Освітня область: Пізнання
Бөлімдері. Розділ: Ознайомлення з оточуючим.
Тариби. Тема: Машини в нашому житті (спостереження за працею водія)
Мақсати Мета: Познайомити з різноманітністю вантажного транспорту(молоковоз, хлібовоз). Показати частини машини: кабіна, кермо, кузов, колеса.
Розвивати вміння розуміти значення транспорту для полегшення життя та праці людини.
Вчити розрізняти та називати частини дороги ( проїжджу частинута тротуар).
Продовжуватиме знайомити з правилами поведінки на вулиці.
Жабдиқтар. Обладнання: іграшки транспорт, картинки транспорт, презентація
Білінгвіадиқ компонент. Білінгвальний компонент:
Қизметтік кезең
Етапи діяльності Тәрбієшінің ұйимдастирушилиқ қизметі
Управлінські дії вихователя Балалардиң қизметі
Діяльність дітей
Мотиваціялиқ-қозғаушілиқ

Мотиваційно-спонукальний - Хлопці, як ви сьогодні добиралися до дитячого садка, хто далеко живе, на чому-
Хтось живе поряд із дитячим садком – прийшов пішки, хтось живе далеко від дитячого садка – їхали автобусом, машиною, таксі (вихователь поміщає на магнітній дошці відповідні картинки).
А машина, автобус, таксі це що? - Як називаються люди, які їдуть до пасажирському транспорті?

Як називається машина, яка допомагає перевозити вантаж?
- Які вантажі можуть перевозити вантажівкиПішки, машині, автобусі

Транспорт
Пасажири

Вантажна

Меблі, пісок, сніг, продукти, бензин, молоко і т.д.

Чимдастиру-іздестіру

Організаційно-пошуковий машини наші помічники, але без водія вони не зможуть працювати. Водій повинен добре знати пристрій своєї машини, її частини.
Ось ми сьогодні і з'ясуємо з вами, як влаштовано машину.
Розгляд машини
– Як називається місце, де сидить водій?
– Куди кладуть вантажі?

Через що заходить до кабіни водій?

Чим кермує водій?

Що допомагає машині рухатися?

Ігрова вправа "Їдемо в автобусі"
- А тепер усі разом прокотимося в автобусі. Ким ми будемо в автобусі? А як повинні поводитися пасажири в автобусі і чому?

Я говоритиму, а ви відповідайте:

Пальчикова гра "На заправці"

Вправа «Відгадай»

Гелікоптер називають небесним всюдиходом, тому що йому не потрібно аеродром, щоб приземлитися, він може зупинитися в повітрі для порятунку рибалок або гасіння пожежі. Головна рушійна сила вертольота – величезний та потужний гвинт.
-Хлопці а тепер назвіть одним словом усі ці машини. Що спільного цей транспорт?

Діти а тепер назвіть одним словом всі ці машини.

Фізкультхвилинка «Світлофор»

Презентація « Машини спеціального призначення»

Кабіна.

Через двері

Пасажири
Відповіді дітей

Автобус від зупинки (від'їхав), до іншої зупинки (під'їхав). Потім на невелику гірку (в'їхав чи заїхав) і разом із нами він міст (переїхав). Він швидко в тунель (заїхав) та звідти незабаром на заправку (поїхав, приїхав).

Усі машини по порядку
Під'їжджають на заправку.
(обома руками "крутять кермо" перед собою)
Бензовоз, сміттєвоз,
З молоком молоковоз,
З хлібом свіжим хлібовоз
І важкий лісовоз.
(Пальцями по черзі, починаючи з мізинця, стосуються долоні).

Діти відгадують загадки. Після кожної правильної відповіді вихователь показує відповідну картинку чи іграшку.

Не махає крилом, а літає
Не птах, а всіх обганяє. (літак)

Без розгону вгору злітає,
Бабку нагадує,
Вирушає у політ
Діти, це (вертоліт) .

Це – повітряний транспорт.

Будинок вулицею йде
На роботу всіх щастить
Не на тонких курячих ніжках,
А у гумових чобітках.
(автобус)

Їх видно всюди, їх видно з вікон
По вулицях рухаються швидким потоком,
Вони перевозять різні вантажі:
Цегла та залізо, зерно та кавуни.
За цю роботу ми їх полюбили,
Вони називаються (автомобілі).

Їздити треба обережно,
За роги можна триматися.
Тільки шкода, що гриви немає
Що за кінь? (велосипед).

Це наземний транспорт

Діти стають. За сигналом вихователя «Заводимо двигуни! Р-р-р-р-р» діти починають рухатися, а вихователь керує рухом, піднімаючи круглий листок картону відповідного кольору – червоний, жовтий або зелений.
Зайнялося червоне світло – значить нам дороги немає
Жовтий – обережно,
А зелене світло горить-означає знову, шлях відкритий!

Рефлексивті – түзетушілік
Діти, рефлективно-коригуючий, давайте згадаємо з якими «розумними машинами» ми сьогодні з вами познайомилися? Навіщо їх створила людина? На прогулянці ми з вами згадаємо правила поведінки на вулиці, на проїжджій частині Відповіді дітей

Күтілетін нәтиже. Прогнозований результат.

Жантиртади. Відтворює: різноманітність вантажного транспорту (молоковоз, хлібовоз). частини автомашини: кабіна, кермо, кузов, колеса.
Түсінеді. Розуміє: значення транспорту для полегшення життя та праці людини
олданад. Застосовує: правила поведінки на вулиці.

Завантажити матеріал

Повний текст матеріалу дивіться в файлі, що скачується.
На сторінці наведено лише фрагмент матеріалу.

анастасія владимирівна кузнєцова
«Знайомство важко шофера». Інтегроване заняття з ознайомлення з навколишнім світом молодшій групі

Муніципальна дошкільна освітня автономна установа

Дитячий садок загальнорозвиваючого виду с. Наумовка

Муніципального району Стерлттамацький район Республіки Башкортостан

Конспект

безпосередньо-освітньої діяльності

« Знайомство з працею водія»

для вихованців II молодшої групи

Провела:

Кузнєцова Анастасія Володимирівна

Ціль: Ознайомити з професією шоферпоказати, як вона важлива для людини.

Освітня:

Дати дітям поняття про професію шофер

Формувативміння розрізняти вантажні та легкові автомобілі

Закріпити знання кольору (червона, синя)та величини (велика, маленька)

Розвиваюча:

Сприяти розвитку пов'язаної мови, артикуляційного апарату при звуконаслідуванні

Активізувати пасивний словник

Розвивати пам'ять, увага, уява

Виховна:

Виховувати інтереста повага до професії шофер

Виховувати вміння спілкуватися один з одним та з дорослими

Основні види діяльності: ігрова, пізнавально-дослідницька, комунікативна, рухова, читання художньої літератури

СловникКабіна: шофер, гараж, автомийка, сигнал, пасажир.

Устаткування: іграшки (легкові та вантажні машинки різної величини та кольору, плюшеве ведмежа, будівельний матеріал(кубики, вивіска «автомийка», для дослідницької діяльності (вологі та сухі серветки, 2 тази з водою, ТСО (музичний центр).

Попередня робота: спостереження, ігри (дидактичні, настільно-друковані, рухливі, пальчикові, словесні, читання художньої літератури (вірші, забавки, прислів'я, розгляд ілюстрацій, сюжетних картинок).

Вихователь:Діти, подивіться, до нас сьогодні на заняття прийшли гості. Давайте з ними привітаємось та подаруємо їм посмішки. Молодці.

Вихователь: Всі ми зібралися в дитячому садку, а тепер ми можемо пограти

Рифмовка:

Раз два три чотири п'ять-

Будемо транспорт називати: (Крокувати на місці)

По землі пасажирів возять

Машина, автобус та поїзд. (Обертати перед собою уявне кермо звук ж-ж-ж)

Літак прагне польоту (Підняти руки в сторони і похитувати ними як літак крилами р-р-р)

А корабель морем пливе (з'єднати долоні перед грудьми, потім розвести руки убіки хвилеподібним рухом, імітуючи морські хвилі у – у - у)

Звучить фонограма

(Шум проїжджаючих автомобіль, зупинився, заглушив мотор)

Через ширму виїжджає велика вантажна машина за кермом плюшеве ведмежа.

В. Їде ведмедик клишоногий

Він хлопцям махає лапою!

Хто до нас приїхав, хлопці?

В. На чому ведмедик приїхав?

Д. машиною.

Подивіться, яка гарна, велика машина. Що має машина? Колеса, кабіна, кузов, вікна, двері.

Діти показують частини машини.

2. Знайомство з машиною:

Хто сидить у кабіні? (шофер)

Що робить шофер? (Він веде машину)

Що шоферудопомагає керувати машиною? (кермо)

Значить ведмедик хто у нас (шофер)

Де їде машина? (по дорозі)

Діти, ця машина перевозить вантажі, вона називається вантажна. (Діти повторюють).

Куди машина навантажує вантаж? (кузов)

Подивіться, а у ведмедика теж у машині вантаж. Побачимо, що він щастить. Кубики. якого кольору кубики? (Відповіді)

Скільки кубиків? (багато)

(один-багато, великий-маленький)

Тепер пропоную вам стати шоферамита покататися на своїй машині. Щоб дізнатися шоферомякий машини ви станете, ви повинні зібрати свою машину.

Д/І «Збери з частин»

В. На дорозі шофер дуже уважний та обережний. Дотримується ПДР, рухається на сигнал світлофора.

П/І "червоний, жовтий, зелений"

Ой, поки ми грали, у ведмедика щось сталося, він став сумним. Що сталося, ведмедик? Машина зламалась. але ти не хвилюйся, ми тобі допоможемо відремонтувати машину. Шоферзавжди може сам полагодити машину. Скажіть, чим ми налагоджуватимемо машину? (Інструментами)

Які інструменти нам будуть потрібні? (Відповіді дітей)

Д/І «Підбери інструменти для шофера»

ми відбиратимемо інструменти, які потрібні для роботи шоферу.

Молодці, ви тепер знаєте чим шофер лагодить машину, справилися із завданням і ведмедик знову радісний.

У вас на столах лежать машини, які теж потребують ремонту. (Пропоную дітям підійти до столів, на яких на альбомному аркуші зображено силует машини, потрібно подумати, яких частин не вистачає і домалювати (приклеїти, пластилінографію)їх (Колеса, вікна).

Перш ніж налагодити машину, давайте трохи розімнемо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика «Наші пальчики втомилися»

Наші пальчики втомилися Інтенсивнопрацюють кулачками обох рук

Дуже міцно кермо тримали. Стискають та розтискають пальчики.

А зараз ми відпочинемо, Махають кистями обох рук перед собою.

І гуляти підемо.

Йшли, йшли, йшли, Вказівними та середніми пальчиками

До майстерні дійшли. перебирають, ідуть. А великі пальчики безіменні

притискають до долоні безіменні та мізинці

в. Шофери народ працьовитий, вони завжди стежать, щоб машини були налагоджені, чисті та красиві. Наш ведмедик теж хороший шофер. Ось і машина в нього налагоджена. Зараз ведмедик її помиє та поставить у гараж. Допоможемо ведмедику помити машину?

Що потрібно, щоб помити машину? (ганчірка, вода, відро). Якою водою краще мити машину холодною, теплою чи гарячою.

Ось я приготувала ведмедику воду і забула, в якому цебрі тепла вода. Допоможіть мені.

Досвід «Властивість води» (холодна, тепла)

Молодці. Загостився ведмедик у нас, час йому машину в гараж ставити. Проводимо ведмедика, скажіть досвід. (Вивозить машину)

На якій машині приїжджав ведмедик? (Вантажовий)

Ведмедик хто? Шофер

Як ми допомагали ведмедику (мили машину, налагоджували)

На закінчення: ми сьогодні з вами познайомилися насилу шофера. Багато впізнали. Праця водія важкаАле дуже важливий і потрібен людям, а так само ми дізналися, що є машини легкові та вантажні. Люди не зможуть жити без автівок. Вони їхні головні помічники.

Вид діяльності : Пізнання

Форма проведення: підгрупова

Інтеграція освітніх областей : пізнання, комунікація, соціалізація, безпека, праця, музика.

Ціль: Познайомити з професією шофер, показати як вона важлива для людини

Завдання.

Освітня:

  • Дати дітям поняття про професію шофер
  • Формувати вміння розрізняти вантажні та легкові автомобілі
  • Закріпити знання кольору (червона, синя) та величини (велика, маленька)

Розвиваюча:

  • Сприяти розвитку пов'язаної мови, артикуляційного апарату при звуконаслідуванні
  • Активізувати пасивний словник
  • Розвивати пам'ять, увага, уява

Виховна:

  • Виховувати інтерес та повагу до професії шофер
  • Виховувати вміння спілкуватися один з одним та з дорослими

Основні види діяльності : ігрова, пізнавально-дослідницька, комунікативна, рухова, читання художньої літератури.

Словник:водій, гараж, автомийка, сигнал, пасажир.

Обладнання:іграшки (легкові та вантажні машинки різної величини та кольору, плюшеве ведмежа, кошеня), ширма, атрибути до гри (шапочки шофера, кермо, дитячі стільчики, макет автобус, будівельний матеріал, вивіска «автомийка»), для дослідницької діяльності (вологі серветки), маленькі вантажні машинки (червоні та сині), ТСО (музичний центр).

Попередня робота: спостереження, ігри (дидактичні, настільно-друковані, рухливі, пальчикові, словесні), читання художньої літератури (вірші, забавки, прислів'я), розгляд ілюстрацій, сюжетних картинок.

Хід НІД

Звучить фонограма

(Шум проїжджаючих автомобіль, зупинився, заглушив мотор)

Через ширму виїжджає велика вантажна машина за кермом плюшеве ведмежа.

Ст.Їде ведмедик клишоногий

Він хлопцям махає лапою!

Хто до нас приїхав, хлопці?

Д. Ведмедик.

У. На чому ведмедик приїхав?

Д. На машині.

В. Той, хто сидить за кермом у машині – шофер. Значить ведмедик хто в нас?

Д. Шофер.

У. Правильно. Молодці! Машиною керує водій. Машини бувають різні великі та маленькі, вантажні та легкові. ( Прибирає ширму, демонструє машинки)

У. Скільки різних машинок, хочете покататися на цих машинах?

Д. Так.

У. Катя буде шофером, Саша буде шофером і т.д.

У. Вова, ким ти зараз будеш?

Р. Шофером. (Перелічую всіх, кому надягаю шапочку і сама одягаю шапочку шофера)

І я сьогодні буду шофером. Беріть у руки машинки.

Динамічна пауза «За кермом будь уважним»

У. На дорозі шофер дуже уважний та обережний. Рухається тільки своїм боком, в одному напрямку не заважає зустрічним машинам. Але якщо раптом хтось опиниться на шляху, він обов'язково подасть сигнал ось так: «Біп – біп».

У. Як він сигналить?

Д. Біп-біп (Індивідуальні та групові відповіді)

У. Правильно, молодці! Подивіться, кицька села на дорогу, що треба зробити?

Д. Посигналити.

У. Правильно, а ще можна сказати:

Потішка

Киска, кицька,

Киска, брись,

На дорогу не сідай.

Наші діточки підуть.

Через кису впадуть.

У. Давайте скажемо кицьки «брись»

Д. Голись. (Іграшку прибираємо)

У. Кіса втекла, шлях вільний, можна їхати. Будьте обережні, не поспішайте.

Рухлива гра «Поїздка машиною»

(Діти разом з вихователем прокочують машинки по килиму до будівництва з кубиків «автомийка», вихователь читає вірш)

Шофер.

Шурхіт дорогою

Веселі шини,

Поспішають дорогами

Машини, машини

Робота шофера

Важка та складна,

Але як вона людям

Всюди потрібна!

У. Ось ми й приїхали. Пальчики у шофера втомилися, міцно кермо вони тримали

Давайте трохи відпочинемо.

Пальчикова гімнастика "Наші пальчики втомилися"

Наші пальчики втомилися Інтенсивно працюють кулачками обох рук

Дуже міцно кермо тримали. Стискають та розтискають пальчики.

А зараз ми відпочинемо, Махають кистями обох рук перед собою.

По піску гуляти підемо.

Йшли, йшли, йшли, Вказівними та середніми пальчиками

До автомийки ми прийшли. перебирають, ідуть. А великі пальчики безіменні

притискають до долоні безіменні та мізинці

У. Відпочили.

Д. Так.

У. А приїхали ми з вами на автомийку, де миють машини.

Гра-ситуація «Автомийка»

У. Добре їздять наші машини. Але, на мою думку, вони трохи запилилися.

Машини люблять, коли їх доглядають, коли їх миють. У мене є серветки, ось вони, одні мокрі, інші сухі. Вам яку дати – мокру

чи суху. (Діти обирають самі).

Д. Мокру.

У. І я собі візьму мокру.

(Роздаю дітям серветки, діти повторюють за вихователем

Протріть кабіну, кузов, колеса.

Ось які чисті машини стали. Який у неї дбайливий шофер.

Наші машини стали чистими, але ще мокрі. Нехай наші машинки постоять у гаражі відпочнуть та просохнуть. А ми з вами поїдемо назад до дитячого садка автобусом.

Сюжет рольової гри «Автобус»

(Автобус зроблений із дитячих стільчиків, каркас кабіни)

У. Подивіться, який у нас гарний автобус. В автобусі багато місць, своє місце є у пасажирів, у шофера своє.

Шофер сидить за кермом. Сьогодні шофером буде Діма, а ми з вами будемо пасажирами, проходьте та займайте місця для пасажирів.

У. Куди сяде Діма?

Д. За кермо.

Ст.Діма у нас хто ?

(Шоферові одягаємо шапочку)

Д.Шофер.

Звучить куплет із пісні: «Ми їдемо, їдемо, їдемо»

У. Ось ми і приїхали назад до дитячого садка, де на вас чекають улюблені іграшки

А хто нас привіз до дитячого садка?

Д.Шофер. (Групові та індивідуальні відповіді)

Сюрпризний момент.

(Через ширму викочую велику, вантажну машину. У кузові маленькі

машинки однакової форми та величини, але різні за кольором червоні та сині)

У. Сьогодні додому ви поїдете кожен своєю машиною. Хлопчики поїдуть синіми машинками, а дівчатка на червоних. (Роздаю дітям машинки)

У хлопчиків якого кольору машинки?

Д.Синього.

У. А в дівчат якого кольору машинки?

Д. Червоний.

У. Правильно. Розумнички!

Рухлива гра зі словами «Їхали, їхали та приїхали»

(Діти повторюють за вихователем слава та рухи)

У.

Їдемо, їдемо ми додому

На машині вантажний.

Шини весело шарудять,

Їхати нам швидше наказують.

Бі-біп.

У. Висновок: ми сьогодні з вами познайомилися насилу шофера. Багато впізнали. Праця шофера важка, але дуже важлива і потрібна людям, а так само ми дізналися, що є машини легкові та вантажні. Люди не зможуть жити без автівок. Вони їхні головні помічники.

Література

1. Бондаренко О.К. Дидактичні ігри у дитячому садку/А.К. Бондаренко. - М: Просвітництво.1991. -160С.

2. Григор'єва Г.Г. Граємо з малюками / Г.Г. Григор'єва, Н.П. Кочетова,Г.В. Груба. - М: Просвітництво.2003. -79С.

3. Галанова Т.В. Розвиваючі ігри з малюками до трьох років: метод, посібник для батьків та педагогів / Т.В. Галанова. - Я.: Академія розвитку.1996. -240С.

4. Доронова Т.М. Виховання, освіта та розвиток діти 2-3 років у дитячому садку: метод. Посібники для вихователів, які працюють за програмою «Райдуга» / Т.М. Доронова, Є.В. Соловйова, С.Г. Якобсон та інших.- М.: Просвітництво. 2005.-175с.

5. Карабанова О.А. Розвиток ігрової діяльності дітей віком 2-7 років: метод. посібник для вихователів/О.А. Карабанова, Т. Н. Доронова, С. В. Соловйова. -2-е вид.-М.: Просвітництво. 2011. -96с. – (Райдуга)

6. Литвинова М.Ф. Рухливі ігри та вправи для дітей третього року життя: метод. керівництво для працівників дошкільних освітніх установ/ М.Ф. Литвинова. - М.: Лінка - Прес. 2005.-92с.

7.Соловйова Є.В. Планування роботи у дитсадку з дітьми 2-3 років метод. рекомендації для вихователів/Т.І. Гризик, Г.В. Т. М. Доронова, С.Ю. Маслій, Є.В. Соловйова, Н.Ф. Тарловська, Є.Г. Хайлова, С.Г.Якобсон.-М.: Просвітництва.- 2012.-175с.

8. Найбауер А.В. Створення умов адаптації дітей раннього віку дітей раннього віку до дитсадка/ Найбауер А.В.- М.: ТЦ Сфера. 2013. -128с.

9. Ткаченко Т.А. Веселі пальчики. Розвиваємо дрібну моторику/Т.А. Ткаченко. - М: Ексмо.2011-48с.

10. Янушко О.О. Сенсорний розвиток дітей раннього віку (1-3 роки): Метод, посібник для вихователів та батьків / О.О. Янушко .- М.: Мозаїка - Синтез.2009. -72С.

11. Джерело. http://lutiksol.narod.ru/index/0-12

Повну версію роботи з програмами, можна .

Тема.Праця водія.

Цілі.Знайомити дітей із професією водія, показати її суспільну значущість. Закріплювати знання про вантажний, пасажирський, легковий транспорт. Розвивати дрібну моторику рук. Виховувати увагу та повагу до дорослих.

Матеріал.Іграшкові машинки: легкова, вантажна, автобус. Дидактична гра «Збери машину», ілюстрації — професії, іграшковий телефон, шапочки героїв із казки М. Павлова «На машині».

Хід заняття

I. Психогімнастика"Чарівний стілець". Дитина сідає на «чарівний стілець», інші кажуть йому ласкаві слова.

ІІ. Проблемна ситуація.

Педагог. На столі стоять легкова, вантажна машина, автобус. Я дзвоню по телефону і прошу надіслати за мною таксі. Вова, ти водій, сідай у машину і приїдь за мною. Якою машиною приїхав Вова?

Діти. Вова приїхав легковою машиною.

Педагог. А чому не на вантажній машині?

Діти. Вона перевозить вантажі, а чи не людей.

Педагог. А чому не автобусом?

Діти. Він перевозить багато людей, а легкова машина лише кілька.

ІІІ. Гра «Чого не стало?»

Педагог. Назвіть машини, які у мене на столі.

Діти. Легкова машина, вантажна машина, автобус.

Педагог. Заплющте очі, зараз якась машина поїде. Розплющте очі. Чого не стало?

IV. Фізхвилинка «Світлофор». Педагог піднімає червоний прапорець — діти стоять на місці, жовтий — ляскають у долоні, зелений — топають ногами.

V. Розмова.

Педагог. Усіми цими машинами керує хтось?

Діти. Машинами керує водій.

Педагог. Ця професія важлива та потрібна всім людям. Водій підводиться дуже рано, коли ви ще спите, і вирушає на роботу. Повертається з роботи водій дуже пізно, коли багато хто вже спить. Водії керують машинами, які перевозять вантажі, доставляють продукти, людей на роботу та додому, стежать за машиною та ремонтують її, якщо вона ламається. Уявіть собі, якби злий чарівник викрав усіх водіїв, що б тоді трапилося? (Відповіді дітей.) Професія водія дуже важлива і потрібна всім нам.

VI. Пальчикова гімнастика «Замочок». З'єднати пальчики обох рук у «замочок» і міцно стиснути.

VII. Дидактична гра «Збери машину».

Педагог. Сталося лихо, зламалася машина, треба її відремонтувати. (Діти з двох частин збирають ціле за зразком.)

VIII. Інсценування оповідання Павлова «На машині».

Конспект безпосередньо освітньої діяльності

Тема: Знайомство з працею водія.

Форма проведення: підгрупова.

Інтеграція освітніх галузей: праця, пізнання, комунікація, соціалізація, безпека, музика, фізична культура, читання художньої літератури.

Основні види діяльності:комунікативна, ігрова, пізнавально-дослідницька, рухова, сприйняття художньої літератури, музично-художня.

Ціль: Познайомити з професією шофер, показати як вона важлива для людини.

Програмні завдання.

Освітня:

Продовжувати знайомити з професією "шофер", вправляти у правильному відтворенні звуконаслідувань.

Розвиваюча:

Сприяти розвитку зв'язного мовлення, артикуляційного апарату при звуконаслідуванні, розвивати пам'ять, увагу, уяву, рухову активність.

Виховна:

Виховувати інтерес та повагу до професії шофера.

Словник: шофер, машина, гараж, інструменти, кермує, возить, лагодить, миє, ставить.

Обладнання: Маленькі машини, дрібні іграшки, макет дороги, знак автосервіс, керма-кільця на кожну дитину, картинка автомобілів, дидактична гра збери автомобіль, презентація із зображенням дій шофера, ТСО (магнітофон, ноутбук).

Попередня робота:спостереження за машинами та роботою шофера, розглядання альбому "Транспорт", "Професії", розгляд ілюстрацій, сюжетних картинок, читання художньої літератури (вірші, потішки), ігри з машинами, дидактичні ігри: "Почини машину", "Інструменти", "Професії ”, “Хто що робить”, “Подумай і дай відповідь”, “Що потрібно шоферу”, рухливі ігри: “Автомобілі”, “Воробки та автомобіль”, “Червоний - зелений”, сюжетна гра “Поїздка машиною”.

Хід

1. Організаційний моментМузично-ритмічна гра Розминка

Звучить фонограма. (Шум автомобіля, що проїжджає, зупинився, заглушив мотор). Кадри з розвиваючого мультфільму світлофор і правила руху

2 Розмова про професію

Вихователь. Подивіться, скільки машин на вулицях міста. А хто керує машиною? Хто сидить за кермом? Шофер крутить кермо, кермує.

Що робить шофер? (Відповіді дітей) Шофер уважно стежить за дорогою і дотримується всіх правил дорожнього руху. Який шофер? Уважний, обережний. Шофер рано встає, йому потрібно підготувати машину до поїздки. Перевірити чи не спустилося колесо. Щоб машина швидко їхала дорогою, водій накачує колеса. Що робить шофер, щоб машина швидко їхала дорогою? (Відповіді дітей) Вихователь. Водій перевіряє, чи є в баку бензин. Щоб машина працювала, водій заправляє машину бензином. Наливає його у бак. Що робить шофер, щоб машина могла працювати?

Вихователь. Шофер доглядає свою машину. Він її миє, щоб вона була чиста. Коли закінчує працювати, ставить у гараж. Що робить водій, якщо машина брудна? Що робить шофер із машиною, коли закінчив працювати? (Відповіді дітей)

Вихователь. Якщо машина зламалася, шофер її лагодитиме. Для цього

йому потрібні інструменти. Що робитиме водій, якщо машина зламається? Чим лагодитиме машину шофер? Вихователь.Машини бувають різні великі та маленькі, вантажні та легкові. на вантажних машинахвозять вантажі, на легкових – людей. Що перевозять вантажними машинами? Що перевозять на легкових автомобілях? Вихователь. Читає вірш Шофер К. Чалієва

Шурхіт дорогою

Веселі шини,

Поспішають дорогами

Машини та машини.

А в кузові – важливі,

Термінові вантажі.

Цемент та залізо,

Родзинки та кавуни.

Робота шофера

Важка та складна,

Але як вона людям

Всюди потрібна!

Вихователь. Навіщо потрібні машини? (Відповіді дітей)

3. Гра "Шофери".

Вихователь пропонує дітям пограти у гру "Шофери".

Вихователь. Машини стоять у гаражі, потрібно їх підготувати до подорожі. Протираємо скло, заправляємо бак бензином. Діти імітують рухи та звуконаслідування. Накачаємо колеса. Діти імітують рухи та звуконаслідування: ш-ш-ш. Перевіримо сигнал. Як сигналять величезні вантажні машини? Біп-біп (голосно) А маленькі легкові? Біп-біп (тихо) Машини готові до поїздки, виїжджаємо з гаража.

Машина, машина - йде гуде

У машині, у машині шофер сидить

Бі-бі-бі! Бі-бі-бі!

Крутяться колеса, і гуде мотор

У кабіні машини

сидить водій.

Бі-бі-бі. Бі-бі-бі!

Ось поле, ось річка

Ось ліс густий

Їдемо машиною

Ми з тобою.

Бі-бі-бі! Бі-бі-бі!

В'їхали на гірку – хлоп,

Колесо спустилося стоп.

Що ж робити, як же бути? Потрібно колесо лагодити. Подивіться, а ось і автомайстерня. (Показую значок автосервісу)

3 Дидактична гра. Полагодь автомобіль. Діти виконують завдання. Вихователь. Які ви вмілі водії, всі машини відремонтовані, можна їхати в гараж. 4 Дидактична гра Що зайве

Вихователь. Ми сьогодні з вами познайомилися насилу шофера. Багато впізнали. Праця шофера важка, але дуже важлива і потрібна людям. Люди не зможуть жити без автівок. Вони їхні головні помічники.

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього:

 

Будь ласка, поділіться цим матеріалом у соціальних мережах, якщо він виявився корисним!